Seime pagerbti aktyviausi bibliotekų skaitytojai

Lietuvos Respublikos Seimas, kurio sprendimu 2016-ieji paskelbti Bibliotekų metais, pakvietė šalies bibliotekas išrinkti aktyviausius 2015 metų skaitytojus – vieną suaugusįjį ir vieną vaiką (iki 18 metų).

Į šią Seimo iniciatyvą atsiliepė ir Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuri išrinko aktyviausias Jonavos viešųjų bibliotekų skaitytojas - Kristiną Lukoševičiūtę, Jonavos rajono savivaldybės bendrojo skyriaus ryšiams su visuomene specialistę, ir Gabiją Aučiūtę, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos moksleivę.

Kristina jau nuo vaikystės užsikrėtusi knygų skaitymo bacila, nuo kurios vaistų nėra. Per 2015 metus K. Lukoševičiūtė perskaitė beveik 200 knygų. Mėgstamiausias žanras – psichologiniai trileriai, detektyvai, fantastika.

Vaikų literatūros skyriaus lankytoja Gabija Aučiūtė 2015 m. išrinkta daugiausia knygų perskaičiusia skaitytoja. Ji ne tik skaito knygas, bet ir enciklopedijas, periodinius leidinius, ieško informacijos internete, padeda bibliotekininkėms. Mažoji skaitytoja Vaikų literatūros skyrių laiko savo antraisiais namais.

Šios knygų mylėtojos kartu su bibliotekininkėmis gegužės 25 d. buvo pakviestos į iškilmingą aktyviausių 2015 metų skaitytojų apdovanojimų ceremoniją Seimo rūmuose ir pagerbtos padėkos raštais bei atminimo dovanomis.

Tą dieną Lietuvos Respublikos Seime dažnai skambėjo žodžiai: knyga, skaitytojas, biblioteka. Renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Jos teigimu, Bibliotekų metai yra proga gerais asmeniniais pavyzdžiais paskatinti visus Lietuvos žmones kuo dažniau į rankas paimti knygą, o mažuosius skaitytojus padrąsinti žengti į turtingą, įkvepiantį knygų pasaulį. Parlamento vadovės nuomone, šiuolaikiniame technologijų pasaulyje niekas neatstos ypatingos bibliotekų aplinkos, gyvai verčiamų knygos puslapių magijos ir, be abejo, to nenusakomo knygų kvapo.

2015 metais skaitytojai dažniausiai iš bibliotekų ėmė šių mūsų šalies autorių knygas: K. Sabaliauskaitės, R. Granausko, I. Buivydaitės, A. Tapino, R. Vanagaitės, N. Narmontaitės, A. Ruseckaitės. Vaikai mieliausiai rinkosi L. Žutautės, V. Račicko, V. V. Landsbergio, R. Unos, T. Dirgėlos, K. Gudonytės knygas.

Skaitomiausių knygų lietuvių autoriai – rašytoja, menotyros mokslų daktarė Kristina Sabaliauskaitė ir vaikų rašytojas Vytautas Račickas jautriai pasveikino renginio dalyvius. Šventėje skambėjo  dainuojamoji poezija, kurią atliko Žilvinas Ališauskas, o jaunuosius skaitytojus Seimo rūmuose pasitiko rašytojos Linos Žutautės sukurtas personažas Kakė Makė.

Jonavos viešosios bibliotekos informacija 

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.84.139.101.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Arūnas Valinskas Jonavoje: „Svarbu spręsti šeimose kylančias problemas“

Šventinį Rugsėjo 1-osios vakarą Jonavoje vykusiame renginyje „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ tėvai kartu su savo atžalomis prasmingai pral...

Jonavos mėgėjų teatras pripažintas profesionaliu

Jonavos ir Lietuvos pavadinimai mirgėte mirga Ukrainos Volynės krašto žiniasklaidos priemonėse po Jonavos rajono savivaldybės teatro pasirodymo ...