Tokios šventės norėtų kiekvienas mokyklinukas

Jonavos miesto centriniame stadione įvyko tradicinė šventė „Aš saugus ir užimtas“. Šventę kartu su kariais, gelbėtojais, medikais ir policijos pareigūnais organizavo Jonavos pradinė mokykla. Mokykla dalyvavo programos „Sveikatiada“ paskelbtame konkurse „Sveikatinimo idėjų konkursas“ ir jį laimėję galėjo savo mokyklos bendruomenei padovanoti pilną įspūdžių dieną, kur moksleiviai ne tik stebėjo gelbėjimo pratybas, bet ir sportavo kartu su tėvais bei kariais savanoriais.

„Kiekvieną pavasarį programa „Sveikatiada“ kartu su konkurso draugais UAB „Pontem“, UAB „Kretingos maistas“ kviečia visas projekte dalyvaujančias mokyklas ir darželius dalyvauti sveikatinimo idėjų konkurse. Šio konkurso tikslas – suteikti mokyklų bendruomenėms galimybę, įgyvendinti sveikatingumo programas savo bendruomenės narių sveikatai gerinti,”- konkurso idėją komentavo organizatorė Margarita Čėglytė.

Tradicinės šventės „Aš saugus ir užimtas“ tikslai ne tik ugdyti mokinių sąmoningumą, suteikti mokiniams žinių apie policininko ir kitų gelbėjimo tarnybų pareigūnų profesiją, bet ir skatinti mokinių, mokytojų, tėvų ir bendruomenės bendravimą ir bendradarbiavimą.

Kaip viskas vyko? 

Besiruošiant žaidimams ir sportinėms varžyboms buvo pranešta, kad netoliese įvyko „avarija“. Visi suskubo į kitą aikštę, kurioje buvo imituota avarinė situacija: per perėją dviračiu važiavusi dviratininkė pateko po automobilio ratais. Į „avarijos“ vietą su sirenomis atvyko policijos, greitosios ir gaisrinės gelbėjimo tarnybos, kurių atstovai komentavo gelbėjimo veiksmus. Policijos darbuotojai įvertino automobilio vairuotojo ir dviratininkės veiksmus. Pasakė, kokių taisyklių nesilaikė ir koks turėjo būti saugus elgesys. Staiga vaikų riksmai pranešė, kad dega automobilis. Gaisrą gesinti atskubėjo gaisrininkai. Visi dalyviai atidžiai stebėjo situaciją ir kai gaisras buvo užgesintas, plojo pareigūnams ir dalinosi savo įspūdžiais bei komentarais. 

Kai ekstremalių situacijų imitavimas pasibaigė, stadione prasidėjo sportinės varžytuvės. Kaip ir dera, pradžioje vyko bendroji mankšta, kurias pakeitė estafetės. Joms vadovavo kariai savanoriai. Vaikams teko išbandyti akies ir rankos taiklumą mėtant kareiviškus batus, nešant labai nelengvą kario kuprinę. Kvadrato,futbolo, krepšinio varžyboms teisėjavo mokinių tėvai. 

 „Vaikai aktyviai dalyvavo visose rungtyse, mokėsi kilnaus elgesio, stiprino sveikatą. Kartu praleistas laikas suteikė daug teigiamų emocijų. Tikimasi, kad priminus saugaus elgesio atostogų metu taisykles bei pademonstravus netinkamo elgesio kelyje pasekmes, mokiniai bus saugūs ir rugsėjo 1-ąją į mokyklą sugrįš gyvi ir sveiki,” – neįprastą dieną mokiniams komentavo mokytoja Rita Dapšienė.

Atsisveikindami pareigūnai, gelbėjimo tarnybos, medikų atstovai renginio dalyviams palinkėjo geros šventinės nuotaikos ir, žinoma, saugių artėjančių vasaros atostogų.

Apie „Sveikatiadą“

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daug kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso 660 Lietuvos mokyklų, jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 12 000 vaikų.

Sveikatiada projekto vykdytojų informacija 

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Jaunimo centre vyko stalo teniso ir futbolo turnyrai

Jonavos rajono savivaldybės administracija kartu su projekto partneriais - Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir asociacija Jon...

Humoro šventė „Juokis -2016“ Jonavoje

Lapkričio 12 d., šeštadienį, 17 val. Jonavos kultūros centre vyks humoro šventė JUOKIS – 2016. Naujas programas rodys trys kolektyvai iš Auk...