Seimo nariai lankėsi Bendrajame pagalbos centre

Seimo Darbo partijos frakcijos narys Valdas Skarbalius šį penktadienį lankėsi Bendrosios pagalbos centre (BPC). Pasak vizitą iniciavusio politiko, viešojoje erdvėje yra daug įvairios informacijos apie BPC, vyksta aštrios diskusijos dėl BPC ir Greitosios medicinos pagalbos (GMP) dispečerinių sujungimo projekto. Todėl pagrindinis šio vizito tikslas – pamatyti BPC darbo „virtuvę“, išsiaiškinti esamus privalumus ir trūkumus bei toliau spręsti einamuosius sujungimo projekto klausimus. Taip pat BPC viršininko Audriaus Čiuplio buvo paprašyta paaiškinti situaciją, kai viešoje vietoje iš mamos per prievartą tėvas atėmė vaiką ir išgabeno iš Lietuvos, o mama net tris kartus skambino skubios pagalbos telefonu 112. 

Būtina pamatyti esančią situaciją savo akimis

„Būtina viską pamatyti savo akimis. Tokį poreikį dar labiau skatina šiandien susidariusi situacija, kai Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalų ministrai nesutaria tarpusavyje. Jie vis dar „tampo paklodę“ į vieną arba į kitą pusę, o bendro sprendimo nesuranda. Artimiausiu metu keisis SAM ministras, tai irgi gali įnešti naujų vėjų“, – mano V. Skarbalius. 

Nors Vyriausybės programoje numatyta sujungti BPC su GMP dispečerinėmis, tačiau nesutarimai tęsiasi. V. Skarbalius mato akivaizdų poreikį toliau diskutuoti šiuo klausimu artėjančioje Seimo pavasario sesijoje ir spręsti esančias problemas.

„Apie tokį vizitą galvojau jau seniai. Apskritai šiuo klausimu domiuosi jau kurį laiką. Norėjau iš arti pamatyti, kaip dirba BPC, su kokiomis problemomis susiduria darbuotojai, kokios emocijos čia vyrauja. Labai džiaugiuosi, kad kartu su manimi atvyko ir kitų komitetų nariai, nes tai aktualu mums visiems. Po šio vizito planuojame lankytis ir GMP dispečerinės stotyje“ – sako V. Skarbalius. 

BPC lankėsi trys Seimo nariai

Seimo narys V. Skarbalius BPC lankėsi kartu su Darbo partijos frakcijos nariais: Seimo ir Sveikatos reikalų komiteto nare Vilija Filipovičiene, Seimo ir Aplinkos apsaugos komiteto nariu Dariumi Ulicku. Atvykusius Seimo narius nustebino, jog 2015 metais BPC nesilankė nei vienas Seimo narys. Vizito metu parlamentarai išgirdo iš BPC viršininko, jog yra didelis kadrų trūkumas. Yra 234 etatai skambučių priėmimui, tačiau šiai dienai 50 etatų neužimta. Per metus sulaukiama apie 3.000.000 skambučių. Iš jų apie vieną milijoną skambučių peradresuojami reikiamoms tarnyboms. Taip pat A. Čiuplys teigė, jog nėra lietuviško klausimyno, o Sveikatos apsaugos ministerija nenori patvirtinti ir priimti Amerikoje naudojamo klausimyno. Ministerijai taip pat buvo pateiktas Norvegijoje naudojamas klausimynas, tačiau ministerijos atstovai kategoriškai atmetė sakydami, kad tai visiškai netinka Lietuvai.

A. Čiuplys paklaustas dėl situacijos kai mama, iš kurios tėvas prievarta atėmė vaiką viešoje vietoje ir išgabeno iš Lietuvos, nes žinoma, jog mama net kelis kartus skambino pagalbos telefonu 112, vadovas atsakė, jog buvo gauti du skambučiai. Pirmą kartą operatorei atsiliepus, fone tik girdėjosi, kaip moteris šaukia ir klausinėja aplinkinių ar nematė vaiko. Jai paskambinus antrą kartą, operatorė priėmė visą informaciją iš mamos ir operatyviai perdavė policijai. 

2013-ųjų rugsėjo 21-osios dienos rytą įvykusi Dembavos tragedija sukrėtė visą Lietuvą. Tuomet du vyrai išprievartavo septyniolikmetę merginą ir norėdami paslėpti įkalčius sudegino ją gyvą. Uždaryta automobilio bagažinėje mergina susisiekė su BPC, tačiau jos išgelbėti nepavyko. BPC vietos nustatymo sistema nenustatė tikslios nepilnametės buvimo vietos.

2014-ųjų balandžio 12-osios vakarą užgeso jauno telšiškio gyvybė. Serialą žiūrėjusi moteris išgirdo šauksmus lauke, o išbėgusi į balkoną pamatė muštynes ir tolėliau po beržu gulintį vyrą. Moters žentas nuskubėjo padėti sužeistam 20-mečiui, o ji pati bandė nesėkmingai iškviesti pagalbą BPC numeriu 112. Laiku nepakeltas telefono ragelis kainavo 20-mečio jaunuolio gyvybę.

2015-ųjų balandžio 3-osios vakarą Alytaus rajone žuvo mama ir trys jos vaikai. Po skaudžios nelaimės paaiškėjo, kad pagalbą bandžiusi išsikviesti moteris negalėjo tiksliai pasakyti adreso, o BPC vietos nustatymo sistema vėl nesuveikė.

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.