Geriausi Patrulio kurso kariai vykdo užduotis ant žemės, ore ir vandenyje

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre ir skirtingose Jonavos ir Kauno rajonų vietovėse Lietuvos kariuomenės žvalgai dalyvauja 11 parų trunkančiose kompleksinėse taktikos pratybose. Nuo praėjusios savaitės vykstančiuose galutiniuose Patrulio kurso mokymuose yra išbandomas fizinis ir psichologinis karių pasirengimas veikti įvairiose ekstremaliose situacijose.

Septynias savaites Juozo Lukšos mokymo centro Žvalgybos kursų ekspertai ir neetatiniai instruktoriai, turintys didelę patirtį karinės žvalgybos srityje, mokė kurso dalyvius taktinių žvalgybos padalinių panaudojimo pagrindų ir jų galimybių, ruošė karius patruliavimui, atlikti maršruto planavimą, taktikos standartinių veiksmų procedūrų ir kt. Taip pat kurse daug dėmesio buvo skirta karių orientavimosi įgūdžių tobulinimui atliekant dieninius ir naktinius orientacinius žygius ir medicininio, specialaus, inžinerinio ir fizinio rengimo įgūdžių tobulinimui. Kurso klausytojai daug laiko praleido vandenyje ir ore, plaukdami ir vykdydami gelbėjimo operacijas, besitreniruodami nusileidimą iš sraigtasparnio virvėmis ir parašiutu.

Per likusį mokymų laiką klausytojai patruliuodami grupių sudėtyje atliks įvairias vietovės, objekto ir kitas žvalgybos užduotis, vykdys visų rūšių patrulius, atliks infiltraciją ir defiltraciją žeme, oru ir vandeniu. Kurso klausytojai kompleksinių pratybų pabaigoje įveiks 8 km spartųjį žygį į Mokymo centrą, kur tradiciškai juos pasitiks anksčiau Patrulio kursą baigę ir šiuo metu žvalgybos ir kituose padaliniuose tarnaujantys kariai.

Po Patrulio kurso grįžusiems kariams bus įteikti mokymų baigimo pažymėjimai, parašiutininko ženklelis ir suteikta teisė nešioti antsiuvą トPatrulis". Geriausius rezultatus kurso metu parodžiusiam kariui Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika įteiks prizą - legendinį JAV jūrų pėstininkų peilį KA-BAR.

Patrulio kurso tikslas - atlikti žvalgų bazinį rengimą ir parengti karius-žvalgus, gebančius veikti kovos sąlygomis. Į kursus atvykusiems kariams suteikiamos žinios ir įgūdžiai, reikalingi įvairioms pėsčiojo žvalgybos patrulio užduotims atlikti mažų grupių sudėtyje ir sudėtingomis sąlygomis: sunkiai įveikiamoje vietovėje, įvairiomis oro sąlygomis, trūkstant maisto ir poilsio bei esant fizinio ir psichologinio streso situacijoms.

Juozo Lukšos mokymo centras nuolatos siekia įvykdyti numatytas užduotis ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Pagrindinės Mokymo centro užduotys yra organizuoti Sausumos pajėgų karių (specialistų) rengimą pagal Sausumos pajėgų pateiktą poreikį, vykdyti mokymo programų analizę, diegti naujoves ir dalinantis patirtimi ne tik su kitais Lietuvos kariuomenės padaliniais, bet ir su kitomis Lietuvos Respublikos vidaus saugumo institucijomis.

Parengė: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro Kovos kursų vyresnysis ekspertas kapitonas Tomas Ilonis.

Krašto apsaugos ministerijos informacija

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.