Paslaugos šeimai ir lankstūs darbo santykiai – demografinei padėčiai gerinti

„Viena iš svarbių demografinės padėties gerinimo prielaidų – nuosekliai plėtojamos paslaugos šeimai“, - Seime vykstančioje konferencijoje „Rūpestis dėl ateities visuomenės: demografija ir šeimos politika Baltijos ir Vidurio Europos šalyse“ sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto organizuotame tarptautiniame renginyje aptariama regiono demografinė situacija ir problemos bei joms spręsti galimos šeimos politikos priemonės.

Pagalbos šeimai priemonės turi būti kompleksinės, todėl svarbu sudaryti sąlygas šeimos nariams derinti profesinę veiklą ir šeimos pareigas, gerinti paslaugų šeimoms ir vaikams kokybę ir prieinamumą, plėtoti finansines paskatas ir būsto pasirinkimo galimybes šeimoms, auginančioms vaikus, taip pat skatinti informavimą sveikatos klausimais, kad ilgėtų sveiko gyvenimo trukmė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijavo Kompleksinių paslaugų šeimai projektą, dėl kurio įgyvendinimo jau pasirašytos sutartys su beveik 50 savivaldybių. Projektų vykdytojams skiriama lėšų rengti pozityviosios tėvystės mokymus, teikti psichosocialinę pagalbą, šeimos įgūdžių ugdymo, mediacijos, vaikų priežiūros paslaugas. Taip pat skiriamos lėšos per 290 vaikų dienų centrų veiklai. Prie pagalbos jauniems tėvams svariai prisideda socialinio draudimo išmokos, leidžiančios pirmaisiais vaiko auginimo metais gauti 100 proc. kompensuojamo darbo užmokesčio arba rinktis 70 proc. pirmais ir 40 proc. antrais vaiko priežiūros metais (neribojant draudžiamųjų pajamų iš darbinės veiklos).

Kita svarbi sritis – darbo santykiai. 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus lankstesniam Darbo kodeksui, aiškiau apibrėžta, dėl ko gali su darbdaviu derėtis darbuotojai, tardamiesi dėl papildomų, be jau įstatymais numatytų, lankstesnių darbo ir poilsio sąlygų.  Pvz., darbuotojas turi teisę prašyti, o darbdavys – apsvarstyti prašymus dėl nemokamo laisvo laiko šeimos poreikiams, ne viso darbo laiko, nuotolinio darbo, lankstaus ir individualaus darbo laiko režimo. Padidinta darbo sutarčių įvairovė, numatytos ilgesnės trukmės atostogos darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki 14 m. arba neįgalų vaiką iki 18 m.Kad gerėtų sąlygos šeimoms gyventi ir dirbti Lietuvoje, siekiama sukurti daugiau galimybių jaunoms šeimoms padėti įsigyjant būstą, plėsti ikimokyklinio vaikų ugdymo paslaugas, nuosekliai didinti „vaiko pinigus“, plėsti vaikų dienos centrų tinklą ir kt.

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.94.196.192.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Iš seifo pavogė 11 000 eurų

Policijos duomenimis, gegužės 31 d. apie 1 val. 10 min. Jonavoje, Žeimių g., du vyriškiai, grasindami moteriai (g. 1998 m.) peiliu, pareikalavo p...

Penki iš šešių Q10 preparatų neišlaikė bandymo

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas; deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai...