Išrinkti „Aukso paukštės“ laimėtojai

Net dvylika „Aukso paukščių“jau pasiruošusios skrydžiui per Lietuvą – šiais apdovanojimais Lietuvos nacionaliniskultūros centras kiekvieną pavasarį įvertina geriausius metų kolektyvus ir jųvadovus už reikšmingą ir aktyvią meninę veiklą, naujas programas, laimėtasprizines vietas.

„Prieš 19 metų sumanyti irįsteigti apdovanojimai – svarbus mūsų visuomenės kūrybiškumo liudijimas. Šiemet„Aukso paukštės“ aplankytieji, kaip ir daugelis kitų panašių bendruomenių,gyvena pačiose įvairiausiose Lietuvos vietose, jos buriasi draugėn ugdyti irstiprinti savo dvasią, būti mūsų kultūros atminties ir atsinaujinimo gijomis,laimėti ne tik konkursuose ar festivaliuose, bet pirmiausia savo gyvenime. Šiežmonės yra mūsų valstybės atrama, pavyzdys nerandantiems kelio prasmingai būti– čia, Lietuvoje, ir būti apskritai“, – įsitikinusi Lietuvos nacionaliniokultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė.

Kasmet pavasario pradžią skelbiantysir geriausius mėgėjų meno kolektyvus džiuginantys „Aukso paukštės“apdovanojimai šiemet bus teikiami dvylikai laureatų.

Geriausio krašto folkloroansamblio ir vadovo nominacija skirta Žemaitijos nacionalinio parko folkloroansambliui „Platelee“ ir vadovui Aivarui Alminui, Geriausiu miesto folklorokolektyvu ir vadovu tapo Vilniaus miesto folkloro ansamblis „Virvytė“ ir LoretaSungailienė.

Geriausiu suaugusiųjų choruir vadovu tapo Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros mišrus choras„Studium“ ir vadovė Birutė Janonienė, Geriausiu vaikų arba jaunimo (moksleivių)choru ir vadove – Prienų „Žiburio“ gimnazijos jaunimo mišrus choras ir RomaRuočkienė.

Geriausio vaikų ir jaunimo(moksleivių) mėgėjų teatro ir vadovo nominaciją pelnė du kolektyvai – Jurbarkokultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ ir vadovė BirutėŠneiderienė bei Pasvalio kultūros centro jaunimo teatras „Drãma“ ir AstaLiukpetrienė.

Geriausiu liaudiškų šokiųansambliu pripažintas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos jaunimoliaudiškų šokių ansamblis „Sietuva“, meno vadovas Edmundas Žička irinstrumentinės grupės vadovai Donatas Jaraminas, Dainora Kinderienė. Geriausiosliaudiškų šokių grupės apdovanojimą laimėjo Prienų rajono kultūros irlaisvalaikio centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ ir vadovė LigitaGedminienė.

Geriausio pučiamųjųinstrumentų orkestro nominacija skirta Panevėžio r. Šilagalio kultūros centrovarinių pučiamųjų instrumentų orkestrui „Sklepučini“ ir vadovui VilmantuiVapsvai. Geriausias liaudiškos muzikos ansamblis – Kretingos meno mokyklosliaudies instrumentų orkestras ir vadovai Donatas Merkelis, DanutėČernienė. 

Geriausio naujai susikūrusiomėgėjų meno kolektyvo ir vadovo nominacija atiteko Kaišiadorių kultūros centrovaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Žilvita“ ir jo vadovei LaimaiMorkūnienei.Nominacija „Už nuopelnustautinei kultūrai“ šiemet skirta baletmeisterei, režisierei LeokadijaiDabužinskaitei. Apdovanojimas bus teikiamas Dainų šventės Ansamblių vakaro metuVilniaus Kalnų parke liepos 4 d.

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.166.141.12.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Jaunoms šeimoms – subsidijos pirmam būstui regionuose

Seimas ketvirtadienį pritarė Vyriausybės siūlymams suteikti subsidijas pirmą būstą regionuose perkančioms ar statyti norinčioms jaunoms šeim...

Ugniagesiai gelbėtojai: smarkiai lis lietus, griaus perkūnija, siaus stiprus vėjas

Šiandien Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos išplatino perspėjimą, kad birželio 21-osios vakare ir naktį ...