Už melagingą pranešimą apie pagrobimą ─ reali laisvės atėmimo bausmė

Dvejų metų ir aštuonių mėnesių bausme, atidedant jos vykdymą dvejiems metams, nubausta 34 m. Ruklos miestelio (Jonavos raj.) gyventoja I. V., melagingai pranešusi, jog ją šių metų spalio 26 d. pagrobė keturi vyrai, įgrūdo į automobilio bagažinę, nuvežė į mišką ir grasino sudeginti.

Pagal I. V. pareiškimą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu tyrėjai ir ikiteisminį tyrimą kontroliavęs Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus prokuroras Arūnas Bužavas aiškinosi, ar minėtą dieną namo laiptinėje stovėję apie 30 metų keturi vyrai panaudojo prieš I. V. fizinę prievartą, ją įgrūdo į automobilio bagažinę, kurio markės I. V. negalėjo įvardinti, nuvežė ją į Ruklos apylinkėse esantį miškelį ir grasino sudeginti. Taip pat I. V. pareiškime nurodė, kad ją pagrobę ir į mišką nusivežę vyrai, jai stipriai suspaudė burną ir iš butelio į burną pylė degtinę.

Tęsdama tariamai padarytos nusikalstamos veikos pasakojimą, I. V. sakė, jog iš automobilio jai pavyko pasprukti tada, kai vyrai išėjo į mišką ieškoti malkų.

,,Atvykusi į policijos komisariatą, I. V. buvo įspėta dėl atsakomybės už melagingą pranešimą už nebūtą nusikaltimą“, - kalbėjo A. Bužavas.

Pareigūnai, atlikę tyrimą, nustatė ir surinko akivaizdžių įrodymų, kad I. V. pagrobimo istorija – išgalvota. Tai patvirtino ir bylą pagreitinto proceso tvarka nagrinėjęs bei įrodymus vertinęs Jonavos rajono apylinkės teismas.

Apklausta teisme I. V. pripažino melavusi ir pasakojo, kad prieš metus vienas iš nusikalstama veika apkaltintų vyriškių ją buvo sužalojęs, bet tada ji jam atleido ir jis pažadėjo jai atlyginti padarytą žalą, tačiau pažado neištesėjo.

2013 m. spalio 26 d. vakarą, būdama neblaivi, vos devynių klasių išsilavinimą turinti ir niekur nedirbanti I. V., sugalvojo minėtą keršto planą.

Pažymėtina, kad I. V. šeima yra įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą.

Kaltinamoji ne tik nubausta laisvės atėmimo bausme, bet ir įpareigota per vieną mėnesį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo pradėti gydytis nuo alkoholizmo, per šešis mėnesius – išdirbti 100 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose.

Taip pat įpareigota per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo pradėti dirbti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per šį apylinkės teismą apeliaciniu skundu.

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.