Idėjų mokykloms netrūksta, trūksta pinigų

Jau ketvirtus metus moksleivių sveikos gyvensenos įgūdžius formuojanti programa „Sveikatiada“ organizavo sveikatinimo idėjų konkursą. Besibaigiant mokslo metams kvietė visas mokymo įstaigas kurti projektus, skirtus plėtoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo kultūrai. Konkurse iš viso dalyvavo net 48 mokyklos ir darželiai iš visos Lietuvos. Iš visų dalyvių buvo atrinktos 10 geriausių idėjų.  

Tarp geriausių idėjų buvo projektai propaguojantys šiaurietišką ėjimą lazdomis, vaikų plokščiapėdystės profilaktikai skirtas projektas, vasaros stovyklos, šeimų šventės. Kiekvienam projektui įgyvendinti „Sveikatiada“ kartu su pagrindiniais sveikatinimo idėjų konkurso remėjais – UAB „Pontem“, UAB „Kretingos maistas“ skyrė finansavimą – po 150 Eurų.

„Šio konkurso tikslas – suteikti mažoms bendruomenėms galimybę įgyvendinti sveikatingumo programas savo bendruomenės narių sveikatai gerinti. Mokyklos nestokoja idėjų, kaip sudominti vaikus sveika gyvensena, turi konkrečių pavyzdžių kaip skatinti fizinį aktyvumą, tiesiog dažniausiai joms trūksta finansavimo savo idėjoms įgyvendinti”- konkurso idėją komentavo organizatorė Margarita Čėglytė

Jonavos pradinė mokykla, patekusi tarp vienų iš konkurso nugalėtojų, organizavo savo tradicinį renginį „Aš saugus ir užimtas“. Tokios šventės, kokia vyko Jonavos miesto centiniame stadione norėtų kiekvienas moksleivis! Šventėje dalyvavo krašto apsaugos kariai, gaisrininkai, greitosios pagalbos tarnybos medikai, moksleivių tėveliai ir žinoma patys pradinukai. Stadione vyko inscenizuotos avarijos ir gaisro pratybos. Imituota avarinė situacija: per perėją dviračiu važiavusi dviratininkė pateko po automobilio ratais. Į „avarijos“ vietą su sirenomis atvyko policijos ir greitosios pagalbos tarnybos, kurių atstovai komentavo gelbėjimo veiksmus. Policijos darbuotojai įvertino automobilio vairuotojo ir dviratininkės veiksmus, o medikai pademonstavo, kaip reikia taisyklingai suteikti pirmąją pagalbą. Kai ekstremalių situacijų imitavimas pasibaigė, stadione vyko sportinės varžytuvės, kurias organizavo kariai, o po varžybų visi dalyviai galėjo paragausti kareiviškos košės.

Šiaurietiškas ėjimas darosi vis populiaresnis Lietuvoje. Juo domisis ne tik suaugę ar vyresnio amžiaus žmonės. Kėdainių lopšelis - darželis  „Pasaka” už konkuso paramą įsigiję šiaurietiško ėjimo lazdas mokino jomis naudotis pedagogus, vaikų tėvelius ir pačius vaikus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šiaurietiškas ėjimas yra paprastas dalykas ir užtenka paimti į rankas lazdas ir pirmyn! Galima daryti ir taip. Tačiau norint maksimaliai išnaudoti teigiamą šiaurietiško ėjimo poveikį mūsų kūnui ir gauti iš ėjimo su lazdomis didžiausią malonumą, verta išmokti šiaurietiško ėjimo techniką.

„Kiekvienam projektui svarbu jo tęstinumas, todėl darželis užtikrino salygas darželinukų tėvams ir ugdytiniams jiems patogiu laiku naudotis šiaurietiško ėjimo lazdomis lopšelio-darželio teritorijoje ar šalia esančiame šile,”- apie ilgalaikę savo projekto naudą kalbėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Bičkienė.

Idėjų, kaip skatinti sveiką gyvenseną ir taikant įvairius neformalaus švietimo ugdymo metodus sudominti vaikus aktyviu laisvalaikiu, mokykloms nestinga.  Tačiau tik iniciatyvių mokytojų dėka, kurie dalyvauja įvairiose programose ir rašo savo projektus finansavimui gauti, mokyklose vyksta išskirtinės šventės ir gaunamos priemonės aktyviems užsiėmimams. Kaip save ar vaiką motyvuoti aktyviam laisvalaikiui – idėjų galima atrasti tarp  „Sveikatiados“ sveikatinimo idėjų konkurso nugalėtojų.

Apie „Sveikatiada“
„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Programa „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daug kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso virš 660 Lietuvos mokyklų. Jos projektuose ir užsiėmimuose šiais mokslo metais dalyvavo daugiau nei 45 000 vaikų.

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Naujas projektas jaunam verslui – verslo konsultantų tinklas

Lietuvoje startavo bendras UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) bei VšĮ „Versli Lietuva" projektas - verslo konsultantų tinklas (to...

Iškilmingai atidarytas senamiesčio gimnazijos stadionas

Rugsėjo 23 d. Jonavoje iškilmingai atidarytas Senamiesčio gimnazijos stadionas, kuriame dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir ...