Prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo penkioliktoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, skatinanti puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą.

Tradiciškai savaitę pradėjo pirmadienio rytinis skaitymas balsu vaikams. 10 valandą tūkstančiai vaikų visose projekte dalyvaujančiose bibliotekose abipus Baltijos jūros vienu metu klausėsi skaitomos ištraukos iš Thorbjorn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“.

Pirmadienio vakare knygos laukė suaugusiųjų. Jie jaukioje bibliotekų prietemoje turėjo progą paklausyti ištraukos iš suomių rašytojo Miika Nousiainen romano „Avietinių laivelių kapitonai“. Paaugliams ir jaunimui skirta geriausio švedų futbolininko Zlatan Ibragimovic autobiografija „Aš esu Zlatanas Ibrahimovičius“.

Savaitę visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vienu metu bus organizuojami skaitymai balsu, lankytojai kviečiami į parodas, debatus ir kultūrinius renginius tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų ir žmonių susibūrimo vietų. Thorbjørn Egner (Norvegija), Zlatan Ibrahimovic (Švedija) ir Miika Nousiainen (Suomija) tapo trimis skaitymui balsu vaikams išrinktais Šiaurės šalių autoriais.

Kiekvienais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitė vis kitokia. Renginį charakterizuoja pasiūlyta tema, kuri šiais metais sieks pristatyti įvairialypę Šiaurę. Projekte tradiciškai dalyvauja visų tipų bibliotekos: mokyklų, viešosios, universitetinės, miestų, kaimų, apskričių, specialiųjų ugdymo ir gydymo įstaigų bibliotekos.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę sudaro dvi dalys: skaitymas balsu vaikams "Auštant" ir skaitymas balsu suaugusiems "Temstant". Šiais metais pristatyta dar viena, paaugliams ir jaunimui skirta kategorija.

„Dalyvavuti Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje Lietuvoje registruojasi apie 300 įvairių tipų bibliotekų, šis skaičius kiekvienais metais auga, o savaitę trunkančiuose renginiuose Lietuvoje apsilanko per 20 tūkstančių žmonių“, – teigia projekto Lietuvoje koordinatoriai. – Manome, kad šie metai bus rekordiniai apsilankiusiųjų renginiuose skaičiumi.“

Skaitymai, knygų pristatymai bei kiti renginiai Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose, mokyklose ir kultūros centruose vyks ištisą savaitę. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė vyks lapkričio 12-18 dienomis.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūrą ir propaguoti švietimo idealus Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kaimyniniuose regionuose. Projektą Lietuvoje kuruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Baltijos šalyse rengiama nuo 1998 m.

Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje inf.

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.