10 labiausiai motyvuotų šalies mokyklų sieks skaitmeninių pokyčių

Trečius metus Lietuvoje vykstanti pedagogų skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“ įgauna pagreitį. Iš daugiau nei šimto šalies mokyklų vertinimo komisija atrinko 10 labiausiai motyvuotų – jų pedagogai jau nuo rudens semsis šiuolaikinio vaikų ugdymo paslapčių penkis mėnesius truksiančiuose mokymuose.

Nors daugiausiai paraiškų šiais metais sulaukta iš gimnazijų, mokymuose pakviestų dalyvauti ugdymo įstaigų profilis platus – be gimnazijų ir progimnazijų į atrinktųjų sąrašą pateko specialiojo, profesinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo įstaigos. Pasak programos vadovės Baltijos šalims Ligos Bitės, skaitmeninio raštingumo kompetencijos bei lyderystės įgūdžiai pedagogui suteikia universalumo ir padeda įveikti kasdienius profesinius iššūkius.

„Apgalvota investicija į mokytoją yra prasminga, nes ji, visų pirma, kuria vertę mokiniui. Ar tai būtų gimnazija, ar profesinė mokykla, įvairiapusis bei šiuolaikiškas pedagogų švietimas yra raktas į aukštesnę ugdymo kokybę bei geresnius mokinių pasiekimus. Skirtingo profilio mokykloms iškylančios problemos – nevienodos, tačiau daugelį jų galima išspręsti tikslingai išnaudojant šiuolaikines technologijas. Šių metų mokyklų paraiškos parodė, kad mokytojai jau patys identifikuoja tokias galimybes, belieka jiems suteikti tam reikiamų įgūdžių“, – sakė L. Bite.

Pedagogų mokymų poreikį atskleidžia atkaklus mokyklų siekis tapti programos dalyvėmis – beveik pusė atrinktų mokyklų paraiškas dalyvauti nemokamuose mokymuose teikė jau trejus metus iš eilės. Šiais metais pedagogų pastangos davė vaisių.

Vasaros pabaigoje mokymus pradės šios atranką įveikusios mokyklos: 
    Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija
    Joniškio žemės ūkio mokykla
    Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija
    Kauno r. Zapyškio pagrindinė mokykla
    Kauno Vandos Tumėnienės ugdymo centras
    Marijampolės sav. Mokolų pagrindinė mokykla
    Molėtų r. Kijėlių specialusis ugdymo centras
    Pasvalio Petro Vileišio gimnazija
    Panevėžio Rožyno progimnazija
    Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla 

Šiuolaikines technologijas mokyklos sieks panaudoti mokymo proceso individualizavimui specialiųjų poreikių turintiems vaikams, mokslinės tiriamosios veiklos plėtrai, projektiniam mokymui ir kt. Kiekvienos mokyklos specifiką atitinkančios idėjos bus vystomos penkis mėnesius truksiančių mokymų metu. Programos pabaigoje, mokyklai, parengusiai didžiausią ir reikšmingiausią poveikį turintį projektą, bus skirtas 10 000 eurų vertės prizas mokyklai reikalingoms technologijoms įsigyti. Mokymai vyks Kauno technologijos universitete. 

Programos vertinimo komisiją sudaro Kauno technologijos universiteto e. mokymo technologijų centro vadovas Gytis Cibulskis, Mokyklų tobulinimo centro programų direktorė Marina Vildžiūnienė, Švietimo informacinių technologijų centro direktoriaus pavaduotojas Mantas Masaitis, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos Švietimo ir mokslo programų vadovė Liliana Bugailiškytė – Lideikienė, Lietuvos mokinių parlamento pirmininkės pavaduotojas Edvardas Montsvilas bei elektroninio dienyno TAMO technologinių sprendimų švietimui ekspertė Malvina Majauskaitė.

„Samsung Mokykla ateičiai“ informacija 

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.94.196.192.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Naujas projektas jaunam verslui – verslo konsultantų tinklas

Lietuvoje startavo bendras UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) bei VšĮ „Versli Lietuva" projektas - verslo konsultantų tinklas (to...

Iškilmingai atidarytas senamiesčio gimnazijos stadionas

Rugsėjo 23 d. Jonavoje iškilmingai atidarytas Senamiesčio gimnazijos stadionas, kuriame dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir ...