Jonavos rajono mokyklų tarybų stiprinimas

Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivalda kartu su Jonavos Senamiesčio bei Jeronimo Ralio gimnazijų mokinių tarybomis dalyvavo Jonavos rajono visuomeninių organizacijų „Apskritas stalas“ (JonAS) projekte „Jonavos rajono tarybų stiprinimas“.

Projektas susideda iš 3 etapų – poreikių išsiaiškinimas, pirminiai komandos formavimo mokymai mokyklose, bendriniai savivaldų mokymai. Pirmo etapo metu vyko susitikimas su Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivaldos buvusia pirmininke Donata Telišauskaite, Jeronimo Ralio gimnazijos prezidentu Žilvinu Galimovu bei Jonavos Senamiesčio gimnazijos prezidente Sigita Bakaneckaite.

Šio, neformalaus susitiko metu, sprendėme ko trūksta savivaldoms, ką reikėtų tobulinti bei nutarėme kada galime organizuoti kitus etapus. Antrasis etapas - pirminiai komandos formavimo mokymai mokyklose. Savivaldų pasirinktomis spalio mėnesio dienomis vyko komandos formavimo mokymai, kurių metu buvo analizuojamos opiausios savivaldų problemomis, jų sprendimo būdai, supažindinta su Jonavos rajono jaunimo ir su jaunimu dirbančiomis organizacijomis, pristatyta jaunimo politika Lietuvoje, „kas ją valgo? Su kuo“ .

Paskutinis etapas - buvo bendriniai savivaldų mokymai, kurie buvo orentuoti į savivaldų veiklą, bendros komandos formavimą. O pats svarbiausias dalykas, projekto produktas – Jonavos rajono tarybų rudens forumas, sugalvotas pačių mokinių iniciatyva. Būtent jo organizavimui buvo skiriamas didžiausias dėmesys.

Vyko forumo organizavimo simuliacija, kurioje JonAS biuro savanoriai įkūnijo jaunimo reikalų koordinatorių, merą, administracijos direktorių bei kitus svarbius asmenis. Na, o mokiniai stengėsi įtikinti šiuos asmenis, kad šis forumas naudingas ir reikalingas moksleiviams, prašė finansinės paramos, kūrė programas.

Smagiausia buvo matyti džiugesį veide, kuomet pavykdavo atlikti darbą. Kaip ir minėjome, yra ir ketvirtasis etapas – forumas, kuriuo stengsimės užtikrinti ir stiprinti Jonavos rajono moksleivių savivaldų tarpusavio bendradarbiavimą, jų atstovavimą ir stiprėjimą, tobulėjimą. Jis vyks lapkričio 23 – 24d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje. Planuojamas dalyvių skaičius – 100.

Didelį dėmesį skirsime moksleivių atstovavimui, galimybėms, bandysime supažindinti su tarptautinėmis galimybėmis, renginių organizavimo pradmenimis, kelsi mokinių motyvaciją. Taip pat forumo metu jaunimo reikalų koordinatorė pristatys planuojamą projektą, o 24d. vyks organizacijų mugė!

Iš šio projekto tikimės stiprios, atstovaujamos, bendradarbiaujančios moksleivių savivaldos, sudarančios galimybes jų mokyklų moksleiviams dalyvauti ne tik mokyklos gyvenime, bet ir visame Jonavos rajono visuomeniniame gyvenime.

JonAS

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.