Įgyvendinama vietos bendruomenių savivaldos programa

Vietos bendruomenių savivaldos programa – tai pernai startavęs, iki šiol nepraktikuotas būdas skatinti bendruomenes priimti jai reikalingus sprendimus panaudojant valstybės biudžeto lėšas.

Svarbiausias šios programos tikslas – skatinti vietos bendruomenes visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų panaudojimo labiausiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūriniams ir švietėjiškiems renginiams, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimui, sportui ir sveikatinimui, bendruomeninės veiklos organizavimui ir kitoms, vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančioms iniciatyvoms.

2013 m. birželio 3 d. Jonavos rajono savivaldybės administracija su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Socialinių paslaugų priežiūros departamentu prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasirašė Vietos bendruomenių tarybų sprendimų, įgyvendinant vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programą, valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vietos bendruomenių savivaldos 2013 metų programai įgyvendinti vėl skyrė 8 mln. litų, kurie savivaldybėms paskirstyti pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse. Jonavos rajono savivaldybei minėtos programos įgyvendinimui skirta 111,3 tūkst. Lt.

Daugiausia VBT sprendimais II-III ketvirtyje patvirtinta kultūrinių ir švietėjiškų veiklų (20), tenkinančių vietos bendruomenių viešuosius poreikius. Iš viso per II-III ketvirtį gauta 74200 Lt Vietos bendruomenių savivaldos 2013 metų programos lėšų, panaudota – 66057,01 Lt 28-iems Vietos tarybų sprendimams įgyvendinti: kultūrinės ir švietėjiškos veiklos (20), vaikų ir jaunimo užimtumo (4), viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimo (2),  sporto ir sveikatinimo veiklos (1) bei kitos, vietos bendruomenių gyvenimo kokybę gerinančios iniciatyvos (1).

2013 metų II-III ketvirtį Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinime dalyvavo 9 seniūnijos:

Bukonių seniūnijos VBT įgyvendintos veiklos: suorganizuota Bukonių, Liepių, Pasraučių, Mimainių ir Gaižiūnų kaimų bendruomenių 48 narių kelionė į Raseinių r. Rokynėje vykstantį respublikinį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį - spartakiadą; 30-čiai Bukonių seniūnijos vaikų ir paauglių suorganizuota kelionė į skautų stovyklą Kėdainių r. Skinderiškio dendrologiniame parke; suorganizuota Bukonių kaimo šventė – Joninės; suorganizuota ir pravesta seniūnijos bendruomenių šventė prie Mimainių ežero; suorganizuota ir pravesta Liepių kaimo šventė "Liepų žydėjimas"; suorganizuota ir pravesta Vaivadiškių kaimo šventė "Žolinės"; suorganizuota kraštiečių sambūrio šventė Petrašiūnų kaime; pastatyta pavėsinė Vaivadiškių kaime; atvežtas smėlis Vaivadiškių, Liepių ir Petrašiūnų gyvenviečių tinklinio aikštelėms.

Dumsių seniūnijos VBT įgyvendintos veiklos: iš dalies finansuota Šveicarijos kaimo 15 sportininkų išvyka į Šveicarijos valstybę Europos lietuvių krepšinio čempionatą; suorganizuota stovykla 10-čiai vaikų iš socialiai remtinų šeimų.

Kulvos seniūnijos VBT įgyvendintos veiklos: 50-čiai asmenų suorganizuota išvyka į Niūronių k., Anykščių r.; suorganizuotas ir pravestas renginys "Vasaros palydos". 

Ruklos seniūnijos VBT įgyvendintos veiklos: suorganizuota seniūnijos šventė; suorganizuotos savaitgalinės stovyklos 20-čiai žmonių; nupirkta palapinė Jonavos krašto samariečių bendrijai; nupirktas inventorius Užgavėnių šventei.

Šilų seniūnijos VBT įgyvendintos veiklos: suorganizuota Joninių šventė Panoterių miestelyje; suorganizuota Valstybės dienos šventė Paberžės piliakalnyje; suorganizuota Oninių šventė Aklojo ežero kaime; Jaunimo slėnyje įrengta scena Panoterių bendruomenės organizuojamoms šventėms.

Upninkų seniūnijos VBT įgyvendintos veiklos: įsigytos ir įrengtos 7 vaizdo stebėjimo kameros Upninkų kaime.

Užusalių seniūnijos VBT įgyvendintos veiklos: Kalnėnų bendruomenės centro "Šešuva" suorganizuota Joninių šventė; surengta Užusalių kultūros centro po renovacijos atidarymo šventė.

Žeimių seniūnijos VBT įgyvendintos veiklos: suorganizuota tradicinė Žolinių šventė Naujasodžio kaime; suorganizuota Kuigalių kaimo vasaros uždarymo šventė; išleistas spalvotas leidinys "Žeimiai-650", skirtas reprezentacijai (su nuotraukomis). 

Jonavos miesto seniūnija: nupirkta 200 vnt. sulankstomų lauko kėdžių.

2013 m. IV ketvirčiui yra skirta 37100 litų, kuriuos VBT taip pat galės panaudoti priimtiems sprendimams įgyvendinti.

 Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

Bukonių, Liepių, Pasraučių, Mimainių ir Gaižiūnų kaimų bendruomenių nariai respublikiniame Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje - spartakiadoje


Skautų stovykla „Gėrio žingsniai gamtoje"

Sutvarkytos tinklinio aikštelės Bukonių seniūnijoje

Šveicarijos kaimo sporto bendruomenės ir futbolo-krepšinio klubo sportininkų išvyka į Šveicariją, Europos lietuvių krepšinio čempionatą

Suorganizuota stovykla socialiai remtinų šeimų vaikams

Oninių šventė Aklojo ežero kaime

Akimirka iš Valstybės dienos šventės Šilų kaime

Užusalių kultūros centro atidarymo po renovacijos šventė

Kalnėnų bendruomenės Joninių šventės akimirka

Kuigalių kaimo vasaros uždarymo šventė  

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.