Dėmesys gyvūnams ir jų šeimininkams

Jonavos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius (toliau – VTS) kartu su Kauno AVPK Jonavos r. policijos komisariato pareigūnais 2013 m. kovo 13 d. vakare tikrino, kaip jonaviečiai laikosi Gyvūnų laikymo taisyklių.

Buvo kreipiamas dėmesys į tai, ar gyvūnai viešose vietose vedžiojami su pavadėliais bei antsnukiais (stambios veislės šunys). Administracine tvarka nubausti 6 asmenys, jiems paskirtos nuobaudos.

Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas (Žin., 1997, Nr. 108-2728; 2012, Nr. 122-6126). Juo vadovaudamasi savivaldybės administracija parengs naujas Gyvūnų laikymo Jonavos rajone taisykles, kurių kontrolę vykdys VTS darbuotojai bei policijos pareigūnai.

Primename, kad viešose vietose bet kuriuo paros metu visi šunys turi būti vedžiojami su pavadėliu, o suaugę stambios veislės ir agresyvūs šunys - su antsnukiu. Gyvūnų savininkai privalo nedelsdami surinkti bei išvalyti viešose vietose šunų ir kačių paliktus ekskrementus.

Atsižvelgus į tai, kad daugėja gyventojų skundų dėl netinkamai viešose vietose vedžiojamų augintinių, tokio pobūdžio priemonės bus organizuojamos nuolat. Siekiant efektyvesnio pažeidimų išaiškinimo, bus taikomas ir neviešas patruliavimas, t. y. patruliavimas, kurį pareigūnai atliks specialiomis spalvomis nenudažytu ir skiriamaisiais ženklais nepažymėtu automobiliu ar pėsčiomis,  vilkėdami civilius drabužius. Priemonės bus vykdomos tiek ankstų rytą, tiek vakarais.

Gyvūnų savininkai, nesilaikantys minėtų taisyklių, bus traukiami administracinėn atsakomybėn bei taikomos nuobaudos.

Kviečiame gyventojus, pastebėjusius netinkamai vedžiojamus ar laikomus gyvūnus, informuoti Viešosios tvarkos skyrių nemokama telefono linija 8 800  73 035 (visą parą ir tik iš fiksuoto telefono ryšio), tel. (8 349) 591 57 (darbo valandomis) arba rašyti el. paštu vts@jonava.lt.

 

Aušra JAKIMAVIČIENĖ

VTS vyresnioji specialistė

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.