Jonavos atstovybėje vyko diskusija apie rajono savivaldybės biudžetą

Neseniai Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Jonavos atstovybėje rinkosi Jonavos verslo įmonių atstovai: vyko pirmasis metų susirinkimas. Iš anksto buvo nuspręsta jame aptarti atstovybės veiklos planą bei nuodugniau susipažinti su  2013 m.  Jonavos rajono biudžeto projektu.

Pristatydamas biudžeto projektą, savivaldybės Strateginio planavimo ir  investicijų  skyriaus vyr. specialistas Alius Jaskūnas atkreipė dėmesį, kad didžioji lėšų dalis atitenka švietimo sistemai: iš 127 mln. net 60 mln. Lt tenka būtent šiai sričiai.

Buvo paminėti ir svarbiausi Jonavos miestui projektai: tęsiama daugiabučių renovacija,  Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universalios sporto salės statyba (šiais metais  skiriama 4 mln. Lt), Joninių slėnio rekonstrukcijos darbai, Nakvynės namų Girelės gatvėje statyba, laiptų į Rimkų mikrorajoną atnaujinimo darbai,  socialinio būsto plėtra S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje (bus įrengti 64 butai, jų poreikis didžiulis – socialinio būsto eilėje laukia apie 900 šeimų). Projektinėje veikloje aktyviai dalyvaujanti Jonavos rajono savivaldybė gerai naudoja ES lėšas, nors tenka  skolintis apie 10 mln. Lt (ES struktūriniai fondai padengia didžiąją dalį, apie 85  proc. išlaidų, savivaldybei reikia pridėti  15 proc.).

Susirinkusiems verslininkams iškilo nemažai klausimų. UAB „Binčis" vyr. finansininkė J.Paleckienė teiravosi, ar, rekonstruojant laiptus į Rimkų mikrorajoną,  bus pastatytos vaizdo stebėjimo kameros. UAB „Joneda" savininkas bei Jonavos rajono tarybos narys E.Gedvila oponavo, kad vaizdo stebėjimo kameros Jonavos mieste realios naudos taip ir nedavė, nors kainavo nemažai.

UAB „Jonavos paslaugos" direktorius G.Kaiša teiravosi, kada iš Rimkų mikrorajono, nebrendant purvynais, bus galima pasiekti dviračių takus. UAB „Baldai Jums" direktorius A.Meškauskas pasigedo tokių takų, vedančių į Šveicarijos gyvenvietę. Kadangi Architektūros ir urbanistikos skyrius rengia projektą – preliminarią schemą, kaip bus išdėstyti dviračių takai Jonavoje, AB „Achema" generalinis direktorius V.Vareika siūlė spaudoje paskelbti, kur numatoma tiesti šiuos takus, bei pakviesti visuomenę diskusijai.

IĮ „Technoera" savininkas E.Mickevičius apgailestavo, jog dalis miesto gyventojų vis dar neturi centralizuotos vandentiekio bei kanalizacijos sistemos, tuo tarpu kaimo vietovėse neefektyviai naudojamos ES lėšos vandentiekiui ir kanalizacijai tiesti, mat dauguma gyventojų paprasčiausiai jų atsisako.

AB „Šilumos tinklai" vadovas A.Sadzevičius pasidžiaugė, jog Jonavoje, kaip reta Lietuvoje, tarpusavyje bendrauja ir iškilusias problemas kartu sprendžia savivaldybės įmonių vadovai.

UAB „Jonviltė" direktorius G.Strelčiūnas pasigedo investicijų verslo paramai bei darbo vietoms kurti, kilo daug klausimų dėl praktinių įgūdžių formavimo profesinėse mokyklose. Regis, aišku, jog mokymo procesas turi būti susietas su praktiniu darbu, bet realybė kitokia: studijas baigę jaunuoliai, pradėję darbinę veiklą, visko mokosi iš naujo.

Susirinkime dalyvavę savivaldybės Tarybos nariai pažadėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriui pateikti siūlymą sudaryti sąlygas atlikti praktiką būsimiesiems statybininkams: pvz., remontuoti daugiabučių laiptines.

E.Gedvila replikavo, kad labiausiai profesijos besimokančiam jaunimui trūksta motyvacijos, o darbininko profesija yra nepelnytai sumenkinta.

UAB „Jonavos apdaila" direktorius R.Mieliauskas ir UAB „Jonviltė" vadovas G.Strelčiūnas pabrėžė, jog didžiulėmis statybos įmonėmis garsėjusioje Jonavoje praktiškai nebelikę statybos įmonių, mat jos nepajėgios konkuruoti su nelegaliais statybininkais ar dirbančiais su verslo liudijimais asmenimis. Šioms verslo rūšims mokesčiai yra tokie skirtingi, jog, pvz., uždengti stogą asmeniui su verslo liudijimu apsimoka ir už 5000 Lt atlygį, o kad UAB darbuotojui sumokėtų tiek pat už tokį darbą, tenka prašyti 12000 Lt. Apie tai, jog konkursus laimi įmonės, pateikusios mažiausią kainą, nėra nė ko diskutuoti: kartais verslininkai būna priversti dirbti vos ne veltui, o kartais ir nuostolingai.

Šiuo metu UAB „Jonavos apdaila" restruktūrizuojama, o tai - tikras akmuo po kaklu. Viešųjų pirkimų įstatymo 33 straipsnis viešuosiuose pirkimuose draudžia dalyvauti restruktūrizuotoms įmonėms. Pati savivaldybė turi teisę šį draudimą apeiti, tačiau to nedaro. Daugiabučius Jonavoje renovuoja Vilniaus, Kauno, Šiaulių įmonės, ir gyventojų pajamų mokestis atsiduria tų miestų biudžetuose, o nedarbas Jonavoje tik auga. Verslininkas prašė surasti būdų, kad kuo daugiau darbų atitektų vietos statybininkams, kad Jonavos statybos įmonės nebūtų pasmerkiamos bankrotams, pasitrauktų iš verslo ar dirbtų nelegaliai.

Rajono Tarybos narys A.Meškauskas pasiūlė R.Mieliauskui minėtas problemas išdėstyti raštu ir pažadėjo rasti būdų, kad apie jas sužinotų Jonavos deleguotas Seimo narys, savivaldybės Taryba, klausimas būtų keliamas ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) taryboje.

Apie tai, ką 2013 m. planuoja nuveikti KPPAR Jonavos atstovybė, pristatė šių eilučių autorė. Pabrėžta, jog KPPAR Jonavos atstovybė turi didelį potencialą ir geras prielaidas išsiplėtoti į stiprią organizaciją. Nutarta apie iškilusias verslininkų problemas informuoti KPPAR Jonavos atstovybę, o ši savo ruožtu padėtų jas spręsti  ne tik miesto, bet ir šalies lygiu.

„Nesutinki – prieštarauk, prieštarauji – siūlyk", – kalbėjo atstovybės vadovas A.Meškauskas, savo įmonėje sudaręs galimybę veikti  KPPAR Jonavos atstovybei.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai – nevyriausybinė, pelno nesiekianti, verslo savivaldą puoselėjanti ir verslo informacines - konsultacines paslaugas teikianti, 87 metų istoriją turinti organizacija. Ji atstovauja bendriesiems verslo interesams, gina narių interesus, plėtoja paslaugas verslui, vykdo valstybės deleguotas funkcijas.

Pernai Jonavoje pradėjo veikti KPPAR atstovybė. Šiuo metu ji vienija beveik dvidešimt įmonių. Atstovybė kviečia aktyvius Jonavos verslininkus dalyvauti KPPAR veikloje. Kartu galima nuveikti žymiai daugiau nei pavieniui.

Dalia SINKEVIČIENĖ

KPPAR Jonavos atstovybės darbuotoja

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.