Paraiškas Europos kultūros sostinės 2022 vardui gauti pateikė 6 Lietuvos savivaldybės

Kultūros ministerija patvirtino priėmusi 6 Lietuvos savivaldybių paraiškas Europos kultūros sostinės 2022 vardui gauti. Paraiškas išankstinei atrankai pateikė Anykščiai, Jonava, Kaunas, Klaipėda, Plungė ir Rokiškis.
 
„Paraiškas gavome iš įvairių Lietuvos regionų, skirtingo dydžio miestų, tuo džiaugiuosi, – teigė kultūros ministras Šarūnas Birutis. Paraiškų rengimo procesas, trukęs beveik metus, savivaldybėms buvo gera proga permąstyti kultūros vaidmenį miestų plėtros strategijose, sutelkti miesto bendruomenes, kultūros žmones, identifikuoti problemas ir kurti ateities scenarijus. Sveikinu visas šešias savivaldybes, nuėjusias šį kelią, neabejoju, kad šis procesas visiems – kūrėjams, kultūros organizatoriams, bendruomenėms, administratoriams ir savivaldybių politikams – buvo naudingas, nepriklausomai nuo to, kokie bus šios atrankos rezultatai. Kelyje į Europos kultūros sostinę svarbus yra procesas, ne tik galutinis rezultatas“.
 
Visų šešių miestų kandidatų paraiškas vertins ES institucijų – Europos Parlamento, Tarybos, Europos Komisijos ir Regionų komiteto – paskirta 10 narių ekspertų grupė. Ekspertai yra sukaupę daug patirties ir ekspertinių žinių kultūros sektoriaus, miestų kultūros raidos ar Europos kultūros sostinės arba panašios aprėpties ir masto tarptautinių kultūros renginių organizavimo srityje.
 
Gautų paraiškų svarstymas numatomas 2016 m. birželio 20-21 d. Atrankos konkursas vyks vadovaujantis Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2015 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. ĮV-469 „Dėl 2022 m. Europos kultūros sostinės vardo atrankos konkurso Lietuvos Respublikoje taisyklių patvirtinimo“.
 
Po svarstymų ekspertų grupė aptars kiekvieno miesto privalumus ir susitars dėl galutinio miestų kandidatų sąrašo.  Per 21 darbo dieną nuo išankstinės atrankos posėdžio ekspertų grupė parengs ataskaitą, kurioje bus pateikiamas bendras paraiškų vertinimas, galutinis sąrašas miestų kandidatų, kurie bus svarstomi toliau, rekomendacijos šiems miestams.  Į galutinį atrankos sąrašą patekę miestai bus pakviesti užbaigti savo paraiškas iki 2017 m. pavasario.

Ekspertų grupės ataskaita bus paskelbta Europos Komisijos ir Kultūros ministerijos interneto svetainėse.
 
Kultūros ministerijos informacija

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.84.139.101.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Įspūdingas Jonavos rajono savivaldybės šuolis aukštyn

Lietuvos laisvosios rinkos institutas šeštą kartą sudarė Lietuvos savivaldybių indeksą. Jonavos r. savivaldybė šiemet užima 25 vietą iš 54...

Lietuvos savivaldybės, aukštosios mokyklos ir verslo atstovai atgaivins apleistas šalies teritorijas

Žurnalas „Structum“ tęsia savo projektą – konkursą „Išmanusis miestas III“, sujungiantį į vieną galingą jėgą viešojo ir privatau...