Įspūdingas Jonavos rajono savivaldybės šuolis aukštyn

 Lietuvos laisvosios rinkos institutas šeštą kartą sudarė Lietuvos savivaldybių indeksą. Jonavos r. savivaldybė šiemet užima 25 vietą iš 54 (surinkusi 57,2 balo iš 100).
                     
Prie įspūdingo šuolio aukštyn per 21 poziciją labiausiai prisidėjo geri „Turto valdymo", „Komunalinių paslaugų", „Sveikatos ir socialinės rūpybos" rezultatai. „Investicijų ir plėtros" sritis liko įvertinta prasčiau nei vidutiniškai. „Turto valdymo" srities rezultatą pagerino tai, kad, remiantis savivaldybės teiktais duomenimis, 2015 m. parduota daugiau kaip pusantro tūkstančio kv. m savivaldybės nuosavų pastatų ir patalpų ploto, kuomet 2014 m. nebuvo parduota nieko. Be to, ir į parduodamų objektų sąrašą įtraukta gerokai daugiau NT (2400 kv. m → 5300 kv. m).
                     
Jonavos gyventojams šilumos kaina 2015 m. buvo viena mažiausių (5,32 ct/kWh lyginant su 6,54 ct/kWh vidurkiu) ir dar nuo 2014 m. sumažėjo daugiau nei 7 procentais.
                     
Mažėjantis nedarbas pagerino „Sveikatos ir socialinės rūpybos" rezultatus. Bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų nukrito nuo 12,1 proc. 2014 m. iki 10,3 proc. 2015 m., o ilgalaikių bedarbių – nuo 34,5 proc. 2014 m. iki 27,3 proc. 2015 m. Be to, soc. paslaugų išlaidų dalis nevyriausybinėms organizacijoms Jonavos r. savivaldybėje gerokai viršijo vidurkį (20,7 proc. palyginti su 8,7 proc.).
                     
Vis dėlto investicinė situacija savivaldybėje negerėja. Tiesioginių užsienio investicijų, tenkančių vienam gyventojui, nuo 2013 m. iki 2014 m. sumažėjo nuo 102 Eur/gyv. iki 86 Eur/gyv., kuomet vidutiniškai mažosiose savivaldybėse tokios investicijos 2014 m. siekė 966 Eur/gyv. Kitas prastai vertinamas rodiklis – išduotų statybos leidimų skaičius, tenkantis 1000 gyventojų 2015 m. (4,6 lyginant su 6,9 vidurkiu). „Mokesčių" įvertinimas pagerėtų sumažinus žemės mokesčių tarifus, kurie, palyginti su kitomis savivaldybėmis, buvo aukšti.
                     
Jonavos rajono savivaldybės administracija įvertinta gerai: esame paminėti ketvirtoje vietoje (pagal 100 balų sistemą 80,4 balo skirta Jonavai). Vertinta pagal administracijos darbuotojų skaičių 1000 gyventojų,  ar numatytos administracinės naštos mažinimo priemonės ir kt.
                     
Parengta Jonavos rajono savivaldybė pagal Lietuvos laisvosios rinkos instituto „Lietuvos savivaldybių indeksas 2016" studiją

Griežtai draudžiama Jonavietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jonavietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jonavietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.84.139.101.

Rašyti

Portalo Jonavietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jonava@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Lietuvos savivaldybės, aukštosios mokyklos ir verslo atstovai atgaivins apleistas šalies teritorijas

Žurnalas „Structum“ tęsia savo projektą – konkursą „Išmanusis miestas III“, sujungiantį į vieną galingą jėgą viešojo ir privatau...